elective-stereophonic
elective-stereophonic
NXT Kurulumu singapore
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Latest Stable Nxt Client: Nxt 1.12.2

Author Topic: NXT Kurulumu  (Read 5595 times)

Najska

 • Board Moderator
 • Full Member
 • ****
 • Karma: +16/-7
 • Offline Offline
 • Posts: 156
  • View Profile
NXT Kurulumu
« on: February 11, 2015, 09:57:16 pm »

Merhaba,

Bu başlıkta NXT'e ilk adımını atmak isteyenlerin yapması gerekenler anlatılacaktır. NXT üzerinden herhangi bir işlem yapmak için bir NXT adresinizin olması gerekir. Bir NXT adresi edinmenin ve NXT platformuna ulaşmanın en güvenli ve en basit yolu ise NXT istemcisini kendi bilgisayarınıza kurmaktır. Biz birçok NXT istemcisi arasından hem en son çıkan yeniliklere uyumluluğu hem de ekstra özelliklerinin genişliği açısından SuperNET'i seçtik. Aşağıdaki basit adımları izleyerek SuperNET istemcisini kurabilir ve NXT dünyasına kolaylıkla giriş sağlayabilirsiniz.

1. SuperNET'in son sürümünü edinin.

Supernet.org adresindeki "Download" linkine tıklayın. İndirdiğiniz dosya muhtemelen .zip formatında olacaktır. Zipi açtığınızda karşınıza çıkan klasörü istediğiniz bir yere kopyalayın.

2. Java'nın kurulu olduğuna emin olun.

SuperNET'i çalıştırmanız için bilgisayarınızda Java 7 veya daha üstünün kurulu olması gerekir. Java'yı şu adresten indirip kurabilirsiniz: http://java.com/tr/download

3. SuperNET sunucusunu çalıştırın.

WINDOWS için: SuperNET klasörünün içindeki run.bat dosyasını çalıştırın.

MAC veya UNIX için: Terminal'i açın. SuperNET klasörüne gidin. "sh run.sh" komutu sunucuyu başlatacaktır.

4. NXT cüzdanı arayüzünü açın.

Kullandığınız tarayıcıdan http://localhost:7876 adresine gidin. Eğer SuperNET'i bir önceki sürümden güncellediyseniz sayfayı yeniden yükleyin (Ctrl + F5 veya Ctrl + R). Karşınıza çıkan sayfaya NXT parolanızı yazdığınızda SuperNET istemcisi üzerinden NXT platformuna erişim sağlayacaksınız.

Notlar
 • Eğer bir NXT parolanız yoksa 35 karakterden daha uzun herhangi bir parola girebilirsiniz. Bu parola sizin NXT platformunda işlem yapmanızı sağlayacak tek gerekli şeydir ve kaybolduğunda yeniden elde etmenin hiçbir yolu yoktur. Bu yüzden parolanızı asla unutmamalısınız. Bir başka önemli nokta ise parola değişikliği yapamayacağınızdır. Bu yüzden en başta zor bir parola seçmeniz ve bunu kimseyle paylaşmamanız önerilir. Bu parola haricinde NXT hesabınıza ulaşmanız için hiçbir şey gerekmemektedir. Başka bir zaman başka bir yerde, bir başka bilgisayarda herhangi bir NXT istemcisine bu parolayı girdiğinizde hesabınıza tam erişim sağlayabileceksiniz.
 • NXT istemcisinin sizin yerinize parola belirlemesini istiyorsanız "DON'T HAVE AN ACCOUNT? CLICK HERE TO CREATE ONE!" yazısına tıklayabilirsiniz.
 • Platformda herhangi bir işlem yapabilmeniz için öncelikle blokzincirinin (blockchain) bilgisayarınıza tamamıyla indirilmesi gerekir ve bu biraz zaman alabilir.
 • SuperNET'in yeni bir sürümü çıktığında indirdiğiniz SuperNET klasörünün içine eski klasördeki nxt_db klasörünü taşırsanız blokzincirinin baştan bir kez daha indirilmesini önlemiş olursunuz.
Alternatifler

NXT'in bütün özelliklerini barındırmayacak ve yeni kullanıcılar için önerilebilecek, aynı zamanda TL ile NXT alımı gerçekleştirebileceğiniz Türkçe bir NXT istemcisi sürümü yakında Crypto Reserve tarafından sunulacaktır. Bunun haricinde, bazı internet siteleri blokzincirini indirmenizi gerektirmeyecek internet cüzdanı hizmeti vermektedirler ancak en güvenli yol istemciyi ve blokzincirini kendi bilgisayarınıza indirmenizdir.

Sorularınızı ve ekstra açıklama gerektiren yerleri bu başlık altında dile getirebilirsiniz.
« Last Edit: February 13, 2015, 02:17:51 pm by Najska »
Logged
What NXT has and others do not is vision.
 

elective-stereophonic
elective-stereophonic
assembly
assembly