elective-stereophonic
elective-stereophonic
Crypto Reserve  
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Latest Stable Nxt Client: Nxt 1.12.2

Author Topic: Crypto Reserve  (Read 5445 times)

Najska

  • Board Moderator
  • Full Member
  • ****
  • Karma: +16/-7
  • Offline Offline
  • Posts: 156
    • View Profile
Crypto Reserve
« on: January 20, 2015, 07:53:25 pm »

Crypto Reserve ve KriptoTr esasen iki ayrı proje olarak planlanmıştı ancak tam rezervli kripto-bank sistemini Nxt üzerine kurmaya karar verdiğimizden dolayı bu iki proje Crypto Reserve adı altında birleşmiş oldu.

Crypto Reserve kripto-para kullanıcıları için desantralize yatırım fonları, ikili opsiyonlar ve e-ticaret araçları gibi gelişmiş özellikler sağlamak üzere tasarlanmış tam rezervli bir kripto-banka ve borsa olarak kripto-hisselerini Papillon ismiyle satışa bugün itibarıyla çıkarmış bulunuyor. Papillon satın almak için Secure AE'yi kullanabilirsiniz (link). Hisse no.nun (asset ID) 10326222723979095690 olmasına dikkat edin, zira Nxt platformunda aynı isim birden fazla kripto-kıymet için kullanılabiliyor. Eğer hiç NXT'iniz yoksa fonlamaya bitcoin, diğer kripto-paralar, banka havalesi ya da kredi kartı ile de katılabilirsiniz; bunun için Coinomat üzerinden NXT satın almanız birkaç dakikadan fazla sürmeyecektir. Eğer bir Nxt hesabınız yoksa Nxt.org'a danışıp bir Nxt hesabı açabilirsiniz, çünkü satın aldığınız Papillon sizin Nxt hesabınızda saklanacak.

Crypto Reserve her şeyden önce Türkiye'deki kripto-para kullanıcıları için bir bitcoin borsası olarak işlev görecek. Bunu Nxt platformu üzerinden bitcoin'e dönüştürülebilir bir kripto-kıymet yaratıp bu kripto-kıymetin market yapıcılığını üstlenerek elde edecek. Bu da ilk aşamada Crypto Reserve'ün kâr kaynağının bitcoin'in alış-satış farkı olması demek. Crypto Reserv'ün basitleştirilmiş Nxt kullanıcı arayüzü üzerinden NXT, bitcoin ve diğer bazı kripto-paraların Türk Lirası ile alım-satımı ve transferi gerçekleştirilebilecek.

Papillon satışı ile elde edilen fonlar gerektiğinde altyapı geliştirme için Nxt ekibinin gerekli birimlerine bağışlanacaktır. Bunun nedeni bizim önayak olacağımız teknik geliştirmelerin herkes tarafından kullanılmasını istememiz ve kripto-para camiasındaki projelerin birbirini desteklemesi gerektiğine inanmamızdır. Nxt'in gelişmesi yalnızca Crypto Reserve'ün değil bütün kripto-para kullanıcıların yararına olacaktır.

Yalnızca birkaçını açıkladığımız birçok teknik özelliğin yanısıra Crypto Reserve yasal hisselerini kripto-kıymet olarak tanımlayarak hukuki anlamda öncü bir şirket olmayı amaçlıyor.

Büyük miktarda yatırımda bulunarak Crypto Reserve'ün işleyişinde söz hakkı sahibi olmak isteyenler forum üzerinden benimle irtibatta bulunabilir ya da NXT-XBLK-RTSE-YLKN-4V5ND hesabına Nxt platformu üzerinden mesaj yollayabilirler. Her türlü ortaklığa ve desteğe hâlen açığız. Dileyenlere özel olarak kişisel bilgilerimi de sunabilirim.

Sorularınız ve önerileriniz için bu başlığı kullanabilir ya da PM ile iletişime geçebilirsiniz.

Geçtiğimiz bir ay süresince göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için teşekkürler,

Najska
www.cryptoreserve.org
« Last Edit: February 13, 2015, 02:28:46 pm by Najska »
Logged
What NXT has and others do not is vision.
 

elective-stereophonic
elective-stereophonic
assembly
assembly